skip to Main Content
İŞİMİZİ SEVİYORUZ

İş Süreci Akışımız

Markayı Tanıma

Sürecimiz markayı tanıma ile başlar, bu süreçte hem öncelikle araştırmalarımızı yaparak dışarıdan bir göz olarak markanın ihtiyaçlarını, eksiklerini ve genel konumunu saptarız. Ayrıca bir de markayı markanın kurucularından dinlemeyi tercih ederiz. Bu sohbeti kahve eşliğinde yapmaktan çok mutlu oluruz; zira kahve hayır diyemediğimiz nadir şeylerdendir.

Marka ile ilgili araştırmalarımızı yapıp; markayı bir de marka kurucularından dinledikten sonra markanın ihtiyaçlarını belirler, ekipçe toplantı alırız. Bu toplantının konusu tamamen markanın iyileştirilmesi ve geliştirilmesi üzerine fikir alışverişinden, beyin fırtınasından oluşur. Bazen marka çok yeni ise en baştan başlamamız gerekir. Ve yeni bir marka için A’dan Z’ye her detayı biz planlamak isteriz.

Projelendirme ve Fiyat Teklifi

Marka için hazırladığımız genel iş stratejisi doğrultusunda yapılması gerekenleri, bu süreçleri nasıl gerçekleştireceğimizi bir plan dahilinde hazırlar, müşteriye sunarız. Müşteri ile beraber belirlediğimiz bütçe doğrultusunda ihtiyaç listesinde yer alan her başlık için fiyat teklifi hazırlarız. Marka ile anlaşma sağlandığı takdirde sözleşmemizi hazırlar, imza için bir araya geliriz.

İş Akış Süreci

İş akışımızda her detayın açık ve net olmasını önemseriz. Müşteri, Markamera’nın ne yapacağını, ne zaman ve nasıl yapacağını bilir. Süreç içerisinde işin gerçekleştirilmesini sağlamak kadar bilgi akışının zamanında ve doğru şekilde aktarılmasını da sağlarız. Açık iletişim modelimiz sayesinde çalıştığımız her marka ile uzun yıllar çalışır ve bu birlikteliği etkin bir biçimde sürdürmeye çabalarız.

Analiz Toplantıları

Ekipçe ürettiğimiz her işin teslim ve revize sürecinde de aktif bir şekilde rol oynarız. Müşterinin ve ajans ekibinin yapılan iş ile ilgili revizelerini bir toplantı alarak tartışır, ortak karar sonucunda hareket ederiz. Müşteri ile yapılan analiz toplantısından önce ise ekip görüşmesi yaparak yapılan işlerin analiz raporlarının sunulmasını ve rapor halinde hazırlanmasını sağlarız

Kurumsal danışmanlık, sosyal medya pazarlaması gibi süreklilik gerektiren işleri gerçekleştirirken süreç içerisinde hem marka tüketicilerinin hem de marka kurucularının geri dönüşlerini dinler, çalışmalarımızı bu dönüşler doğrultusunda revize ederiz, marka kurucularını ise marka tüketicileri hakkında düzenli olarak bilgilendiririz. Sürekli gelişmek, geliştirmek; sürekli iyileşmek, iyileştirmek uzun vadeli işlerimizin püf noktasıdır.

Değerlendirme

Çalışılan süre boyunca neler yaptığımızı, neler başardığımızı; nasıl bir süreç geçirdiğimizi anlatan bir değerlendirme raporu hazırlar, marka kurucuları ile paylaşırız. Bu değerlendirme sürecinin akabinde ise yeni iş yılı planını hazırlarız.

"Bir markanın doğuşu, bir çocuğun doğumu gibidir, sancılıdır fakat doğru strateji ile
büyütülürse sonuç göz alıcı olacaktır."
Tuğçe Demirsoy

Back To Top